درباره شرکت HDl :

شرکت HDL در سال ۱۹۸۵ و در شهر گوانگجو چین تاسیس شد و در حال حاضر به عنوان یک شرکت بین المللی در زمینه اتوماسیون ساختمان شناخته می شود. محصولات این شرکت در زمینه هوشمند سازی ساختمان و شامانه های مدیریت جامع انرژی در دو دسته بیسیم و باسیم تولید می شود که به کاربران و مشتریان قدرت انتخاب بالایی می دهد.

این شرکت با داشتن دفاتری در دبی، اسلو، لندن و تهران و نیز نمایندگانی در ۸۸ کشور دنیا ، ۱۲۰۰ عامل فروش و خدمات پس از فروش در سراسر دنیا به عنوان یک شرکت بین المللی شناخته می شود و با هدف اطمینان از ارائه خدمات به موقع به مشتریان خود در صدد گسترش این شبکه نمایندگی می باشد.
به عنوان بخشی از تعهد شرکت HDL به جهانیان، پشتیبانی و تولید محصولات در زمینه هوشمند سازی ساختمان با هدف رشد پایدار و ذخیره سازی پایدار منابع انرژی همواره سرلوحه کار این شرکت قرار گرفته است. ایجاد هماهنگی میان اقتصاد و نیاز در HDL همیشه به عنوان اصلی اساسی در نظر گرفته می شود که همزمان با خلق محصولات ویژه امکان ارتقاء سطوح زندگی، کاهش مصرف انرژی و افزایش سطح رفاه و امنیت را دارا می باشد.
گستره وسیع محصولات HDL این شرکت را قادر می سازد تا در تمام زمینه های هوشمند سازی ساختمان فعالیت داشته باشد که نگاهی به رزومه و مشتریان این شرکت و کاربری های متفاوت ساختمان هایی که از محصولات HDL استفاده نموده اند از قبیل هتل ها، ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، موزه ها، فرودگاه ها و ترمینال های مسافربری و … موید این مدعا می باشد.
استفاده از راهکار های هوشمند HDL بیش از استفاده از یک محصول می باشد. این امر سرمایه گذاری برای آینده است.

برند HDL  را شاید بتوان به عنوان معدود برند های موجود در سطح سیستم های هوشمند ساختمان شناخت که محصولات خود را تحت دو پروتکل رسمی، رایج و پر کاربرد جهانی  به بازار عرضه می نماید. این پروتکلها عبارتند از :
•    پروتکل HDL-BUS PRO به صورت wire) و (wireless
پروتکل HDL-BUS PRO که از زیر شاخه های استاندارد RS-485 می باشد به عنوان اولین پروتکل در شرکت HDL طراحی و تولید گردید . این پروتکل بصورت بسیار ساده با انعطاف پذیری بالا و الگو گرفته شده از پروتکلهای اتوماسیون صنعتی طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی و ایجاد بستر های رادیویی و بر اساس استاندارد های بین المللی نظیر IEEE 805.15.4 شرکت HDL این پروتکل را گسترش داد و محصولات خود را علاوه بر شبکه سیمی در شبکه بی سیم نیز تولید نمود.

  • پروتکل HDL-KNX
    با ورود HDL به بازار اروپا و گسترش تعداد دفاتر نمایندگی اروپا و الزامات کشور های اروپای غربی به استفاده اجباری از پروتکل و استاندارد KNX شرکت HDL نیز علاوه بر پیوستن به کنسرسیوم KNX محصولات خود را تحت این پروتکل در طیف وسیعی تولید نمود . در این راه شرکت علاوه بر دریافت مجوز های لازم از کنسرسیوم KNX موفق به دریافت استاندارد های CE و TUV نیز شد. رشد HDL در این زمینه با سرعت بالایی صورت گرفته است به گونه ای که هم اکنون برای برخی شرکت های اروپایی اقدام به تولید قطعات KNX با برندهای اروپایی کرده است.

قابلیت اتصال به سایر تجهیزات هوشمند واجزای شبکه BMS
یکی از بزرگترین ویژگی های HDL با توجه به تولیدات متنوع آن ارتباط با سایر برند های هوشمند سازی و تاسیسات و تجهیزات ساختمان می باشد که HDL را قادر به تعامل با تمامی شرکت های تولید کننده تجهیزات و تاسیسات ساختمانی نموده است . در واقع HDL جزء معدود شرکت هایی است که تجهیزاتی تحت نام فنی Gateway را جهت برقراری ارتباط بین تجهیزات سیستم های هوشمند تحت پروتکلهای تولیدی خود با سایر تجهیزات با پروتکلهای دیگر همچون Lon  ، Bacnet ، Mod-Bus ، DMX  و DALI و حتی بین سایر پروتکلهای هوشمند همچون KNX را تولید می نماید در نتیجه براحتی میتوان نسبت به گسترش پهنه عملیات کنترل تجهیزات گوناگون با برند HDL اقدام نمود. این بدان معناست که کارفرما میتواند برای مثال سیستم هوشمند روشنایی خود را با پروتکل BUS PRO ، سیستم سرمایش/گرمایش خود را با تجهیزات Bacnet و … کنترل نماید که این قابلیت در محصولات شرکت HDL وجود دارد.

 

شرکای تجاری HDL در دنیا
با توجه به امکان پیاده سازی و ایجاد ارتباط بین محصولات شرکت HDL با اغلب شرکت های فعال در حوزه صنعت ساختمان HDL توانسته است به عنوان شریک تجاری بسیاری از شرکت های معروف دنیا ارائه خدمات و محصولات نماید. این امر منجر به تولید محصولات مشترک در زمینه هوشمند سازی ساختمان نیز شده است .

طراحی modular محصولات :

تجهیزات برند HDL  می توانند مدولار  با یکدیگر ادغام و ترکیب گردند. در واقع در یک ساختمان میتوان تنها یکی از سیستم های موجود مثل سیستم روشنایی را اجرا نمود و در صورت تمایل کاربر به گسترش سیستم و استفاده از سیستم سرمایش/گرمایش کافیست تجهیزات کنترل کننده این سیستم را در کنار تجهیزات کنترل کننده سیستم روشنایی خود اضافه نماید. به همین صورت میتواند در خصوص سایر سیستم ها همچون کنترل پرده ، مانیتورینگ مرکزی ، کنترل توسط ریموت ، سیستم امنیتی و … عمل نمود.

بررسی برند HDL از دیدگاه بازرگانی

وجود دفتر مرکزی برند در ایران

با بررسی بازار سیستم های هوشمند و جستجو بین برندهای در حال کار در ایران ، از جمله معدود برند هایی که دارای دفتر مرکزی در ایران است برند HDL می باشد. وجود دفتر مرکزی در یک کشور به معنای آن است که شرکت مادر – مثل شرکت HDL – خود را ملزم می نماید تا زمانیکه این شرکت به حیات خود ادامه می دهد در ایران به نمایندگان و مشتریان خود خدمات رسانی انجام دهد. این بدان معناست که حتی در صورت منحل شدن شرکت مهندسی هوشمند پارس ، شرکت HDL نسبت به انتخاب یا احداث شرکتی در ایران جهت پشتیبانی از نمایندگان و مشتریان برند HDL اهتمام خواهد ورزید.

عدم اعمال محدودیت های تحریمی برای برند HDL در ایران

با توجه به آسیایی بودن برند HDL و عدم وجود محدودیتهای سیاسی جهت کار با ایران ، این شرکت براحتی و تمام توان خود در ارائه خدمات به نمایندگان و مشتریان خود همت گذاشته و در تمامی موارد فنی و خدمات بازرگانی از ایشان حمایت می نماید که این موضوع در برابر شرایط سایر برندها مانند عدم تحویل به موقع و سریع تجهیزات چه در زمان تجهیز و چه در زمان ارائه خدمات گارانتی و وارانتی پروژه ها امتیاز غیر قابل انکاری می باشد.

قیمت ارزانتر تجهیزات برند HDL  نسبت به سایر برندهای هوشمند در ایران

با توجه به وجود دفتر مرکزی برند HDL در ایران و ارتباط تجاری بسیار مستحکم ، مستقیم و بی واسطه بین شرکت HDL و شرکت مهندسی هوشمند پارس و عدم نیاز به تامین تجهیزات از طریق دفاتر در سایر کشورها و یا از طریق واسطه ، تجهیزات برند HDL با قیمت واقعی خود به دست کاربران رسیده و ایشان میتوانند با قیمت بسیار ارزانتر تجهیزات سیستم های هوشمند را تهیه و استفاده نمایند که این موضوع نیز با توجه به حجم بالای پروژه ها باعث صرف هزینه کمتر برای سازندگان و سرمایه گذاران صنعت مسکن و شهرسازی خواهد شد.